ورود | ثبت نام
captcha

با ورود و یا ثبت نام در پیشتاز وب شما شرایط و قوانین استفاده از سرویس‌های سایت پیشتاز وب و قوانین حریم خصوصی آن را می‌پذیرید.

اتاق فرار ترسناک!!!

اتاق فرار ترسناک

خواندن این مطلب

6 دقیقه

زمان میبرد!

 

اتاق فرار ترسناک شاید از هر تجربه ای براتون، هیجان انگیزتر باشه.یه اسکیپ روم که یه عالمه آدرنالین بهتون هدیه بده و کاری کنه از ترس فریاد بزنید! توی این مطلب می خوایم دربارۀ اتاق فرار ترسناک صحبت کنیم. ببینیم چرا بازی اتاق فرار ترسناک ، این قدر طرفدار داره؟ یا اینکه چرا ما آدما دوست داریم بترسیم؟ اگه موافقید شروع کنیم.

 

اتاق فرار ترسناک چیه؟

اتاق فرار ترسناک ، اتاق فراریه که شمارو وارد یه ماجرای پر از وحشت می کنه. ماجراهایی که شاید نظیرش رو فقط توی فیلمای ترسناک دیده باشین. اما اینجا قضیه فرق داره. شما و گروهتون خودتون نقش اصلی داستان هستین و ایفای نقش می کنید!

اسکیپ روم ترسناک

مثل همۀ اتاق فرار‌ها، اولش در جریان سناریوی بازی قرار می گیرید. وقتی کاملا آماده بودید، وارد اتاق می شید و بازیتون شروع میشه. توی اسکیپ روم ترسناک ، شما یه ساعت زمان دارید تا وسط صحنه های وحشتناک و بعضا بسیار حساس، چالش‌های بازی رو پشت سر بذارید و برنده شید. ضربان قلب شدید، نفس‌ های سریع، عرق سرد، دلشوره، اضطراب و هیجان از اجزای جدانشدنی این بازی  هستند.

چرا باید اتاق فرار ترسناک رو تجربه کنیم؟!

اتاق فرار ترسناک ، یه اتاق فرار معمولی نیست! شما و گروهتون قراره توی مسیر حل کردن معماها و پازل های مختلف، کلی بترسید! البته این ترس، با همه‌ی ترسهایی که تا کنون تجربه کردید، متفاوته. ممکنه اتاق فراری که واردش می شید جن زده باشه. 

 

یا این که پر از زامبی و موجودات وحشتناک دیگه باشه. پس وقتی داریم از اسکیپ روم ترسناک حرف می زنیم، از یه بازی فوق العاده مهیج حرف می زنیم که واقعا بهتون حال میده.

چی از این بهتر که همۀ دغده هاتونو بیخیال شید و کنار خانواده یا دوستاتون یه سرگرمی ترسناک رو تجربه کنید؟ دکور یه اتاق فرار ترسناک خوب، باعث میشه شما کاملا توی فضای داستان غرق شید و واسه یه ساعتم که شده وارد یه سناریوی درگیرکننده شید. مطمئنا وقتی برنده شید و بتونید از اسکیپ روم فرار کنید، تازه می فهمید چه لذتی بردید!

کدوم اتاق فرار ترسناک رو انتخاب کنیم؟

واسه انتخاب یه اسکیپ روم ترسناک و خفن، یه سری معیارها هست که حتما باید بهش توجه کنین. چون هر اتاق فرار ترسناکی واقعا لذت بخش نیس!

سناریوی ترسناک

اتاق فرارهایی که تو کشور ما هستن، سناریو، معمولآً یا از یه فیلم ترسناک گرفته شده یا از کتاب یا داستان ترسناک. البته بعضی اسکیپ روم ها هم داستان های جدید رو ابداع میکنن یعنی شما زمانیکه وارد اسکیپ روم شدید تازه با این داستان آشنا می شید و قبلاً اونو هیچ جایی نشنیدید.باید ببینید کدوم حالتو دوس دارید. اینکه از یه فیلم مثه آنابل ترسیدید و دوس دارید اتاق فرارشم برید یا اینکه نه، فیلمشو دیدید و اگه اتاق فرارشو برید دلزده میشید به خودتون بر میگرده. اول اینو در نظر بگیرید که دوست دارید وارد یه سناریو جدید بشید یا همون سناریو قبلیا رو در شرایطشون قرار بگیرید.

دکور حرفه ای

اصلا یه اسکیپ روم ترسناک بدون یه دکور هنرمندانه قابل تصور هست؟ معلومه که نه! اصلا میگن یه اسکیپ روم ترسناکه و دکورش! قبل اینکه یه اتاق فرار ترسناک رو انتخاب کنید، حتما چک کنید ببینید دکورش چطوریاست؟ چون اگه دکور بازی خوب نباشه، شما با داستان ارتباط نمی گیرید و خیلی وحشت نمی کنید.

اتاق فرار ترسناک و کم نور با دکمه مرموز "پاکسازی"، بریده های روزنامه شوم، و پیام های مرموز که دیوارها را تزئین می کند، فضایی هیجان انگیز را برای علاقه مندان به پازل ایجاد می کند.

 مثلاً همین تهران خودمون داریم اتاق فرارهای ترسناکی که بجای خرید وسایل دکور، رو دیواراشون بنر اون وسیله رو چسبوندن :)) قبل انتخاب خیلی حواستون باید باشه به دکور . چون اسکیپ روم ترسناک براتون تبدیل به اسکیپ روم خنده دار میشه.

فردی با لباس و نقاب مشکی در کنار دری با علامت «اتاق فرار ترسناک» با نورپردازی تزئینی و پوشش چوبی روستایی ایستاده است.

معماهای جدید و متنوع

خیلی مهمه که معماهای یه اتاق فرار، مرتبط با سناریو باشن، یعنی هم به کشف داستان کمک کنن و هم اینکه ربط مستقیم به داستان داشته باشن. مثلاً زمانی که وارد یک خانه تسخیر شده شدید، معما این نباشه که تلویزیون روشن کنید و فوتبال ببینید و تعداد پاس های بازیکنان رو بشمرید!! خنده داره ولی این چنین اسکیپ روم هایی هم داریم. ضمناً معماها هم باید متنوع باشن، مثلآً همشون حل عددی و ریاضی نباشن.

تصویری تلطیف‌شده از یک راهروی کم‌نور و وهم‌آور با خطوط قرمز و پراکنده‌های برجسته که فضایی شوم و پیش‌آمیز را به نمایش می‌گذارد.

 فکر کنید برای حل معماهای یک اسکیپ روم دنبال عدد و حرف روی درو دیوار باشید و تا اخر همین معما هی تکرار بشه … خسته کننده نیس؟ معماها خیلی می تونن جذاب باشن از واقعیت مجازی بگیر تا استفاده از کامپیوتر و پازل اجسام و معماهای صوتی و بصری و …. . یه اسکیپ روم حرفه ای، معماهای متنوع و جذاب داره.

افکت های صوتی و بصری

یه اسکیپ روم ترسناک، حتما باید پر از صداهای عجیب و غرییب باشه. صداهایی که وقتی آدم اونارو میشنوه، لرزه به اندامش بیفته و مو به تنش سیخ شه. این صداها خیلی وقتا خودشون یه معمایی مطرح می کنن یا اینکه یه راهنمایی ارائه میدن. افکتای بصری مثل دود یا نورای رنگی هم خیلی می تونه به فضاسازی کمک کنه. اصن تو اسکیپ روم باید “جو” بگیردت!

چطوری از اسکیپ روم ترسناک فرار کنیم؟!

راستشو بخوای فرار از اسکیپ روم ترسناک نسبت به بقیه اسکیپ روم ها مشکل تره چون زمانیکه شما احساس ترس داشته باشی کمتر مغزت کار میکنه … البته طراحان یه اسکیپ روم خوب، این نکته رو در نظر می گیرن و معماهای این اتاق ها رو ساده تر طراحی می کنن.

تمرکز کنید روی سرنخ هایی که توی بازی هست. درسته صداهایی که می شنوید و صحنه هایی که می بینید، واقعا دلهره آور و وحشتناکن. اما این دلیل نمیشه شما درست فکر نکنید. یادتون نره طراحای بازی با هر ترفندی سعی می کنن حواس شمارو پرت کنن.

اسکیپ روم وحشتناک

ممکنه یهو یه زامبی بپره جلوتون یا با یه شبح مواجه شید! اگه این اتفاقا حواستون رو پرت کنه، ممکنه دیرتر بتونید از اسکیپ روم فرار کنید یا اصلا نتونید! توی خیلی از اتاق فرار های ترسناک، شما باید یه طلسم کهنه رو بشکنید. یا این که یه نفرو از شر ارواح خبیث آزاد کنید. پس شجاع باشید و به همراه گروهتون به وظیفه ای که به دوش دارین عمل کنین!

چرا ما آدما دوست داریم بترسیم؟

واقعا چرا اسکیپ روم ترسناک این قدر طرفدار داره؟ قبل این که به این سوال جواب بدیم، باید تعریف درستی از ترس داشته ‌باشیم. ترس، یه تغییر فیزیولوژیکی توی بدن انسانه. این تغییر فیزیولوژیکی هم به اون احساسی منجر می‌ شه که در مواجهه با خطر یا تهدید پیش می ‌یاد.

یک پیکره اسکلتی تهدیدآمیز با لباس سفید رنگ آمیزی که در راهرویی کم نور ایستاده و حس وحشت را برمی انگیزد.

توی این تعریف هیچ اشاره ای به سرگرم کننده بودن ترس نشده، اما ما رو به سمت فهمیدن این راز عجیب هدایت می کنه.

احساس لذت

وقتی ما می ‌ترسیم، توی بدنمون آدرنالین، انواع اندورفین و دوپامین‌ آزاد میشه. این تغییر بیوشیمیایی، منجر به احساس لذتی فوق العاده میشه. علاوه بر این بعد وقتی بعد از ترسیدن متوجه می‌شیم که حالا دیگه امنیت داریم، خود این احساس امنیت و تسکین، لذت بالایی داره. (مثل وقتایی که از اتاق فرار ترسناک میایم بیرون!)

کنجکاوی

خیلی از مردم در مورد نیمه‌ های ناشناخته کنجکاون. ترس ناشناخته یکی از ترس‌ های غریزی و طبیعیه که ما داریم. اکثر مردم فکر می کنن زندگی خیلی راحت تر میشه وقتی همه چیز رو بدونیم. برای همینه که خیلیا تصمیم به درگیری با ناشناخته ‌ها می گیرن. توی اسکیپ روم ترسناک هم این موضوع صدق می کنه. وقتی بازیکن ها تلاش می کنن معماهارو حل کنن و برنده شن.

صمیمیت با دیگران

شاید باورتون نشه اما یه توصیۀ علمی دوست یابی میگه: توی قرارهای اول، با طرفتون برید فیلم ترسناک ببینید! آدما وقتی می ترسن ناخودآگاه به دنبال یه محافظ می‌گردن. همین موضوع باعث میشه که توی اتاق فرار ترسناک، صمیمیت افراد گروه بیشتر شه و بفهمن که توی زندگی واقعی هم می تونن روی هم حساب کنن.

خلاصه که…

خلاصه که اگه طرفدار هیجان و دلهره اید، فرصتو از دست ندید و یه سری به اتاق فرار ترسناک ما بزنید. قول میدیم پشیمون نمی شید.

درباره نویسنــده
نویسنده
پشتیبان سایت
نظرات کاربـــران
1 دیدگاه ثبت شده
رضا
مهمان
مطلب مفیدی بود. ممنون
ثبت دیدگاه

دسته بندی مطالب

جستجو کنید ...